Daruri de Craciun pentru copii de la Primaria Trifesti-Iasi

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

3 Responses to Daruri de Craciun pentru copii de la Primaria Trifesti-Iasi

1. gangal elena loredana says:

e prima dată când văd un primar să facă așa ceva,mai ales că a și organizat și sa implicat direct. Bravo Domnule primar!!!Cu respect.

2. Ionel Bordeianu says:

Stimata Doamna Loredana, primarul comunei Trifesti, Iasi, d-l Alexandru Ivanuca, aduce in fiecare sfarsit de an un strop de bucurie in sufletul copiilor. Celor care-l colinda, la Primarie, le ofera dulciuri, colaci si bani din propriul buzunar. L-am intrebat de ce face acest lucru, alte comune nu ofera nimic copiilor din scoli. Mi-a raspuns simplu:
    – Uitati-va in ochii unui copil cand ii oferi un dar si veti intelege.
    – Aveti un suflet de copil.
    – Poate, mi-a raspuns primarul, licarindu-i si lui ochii in lacrimi.

• Gangal Elena Loredana says:

VA multumesc pentru raspuns. Fiindca provin din Trifesti urmaresc mereu fiecare eveniment,iar de cand e domnul Ivanuca primar satul a inflorit . Se vede ca isi iubeste locul unde sa nascut si a crescut si lupta pentru bunastarea lui ,si nu pentru propriul buzunar asa cum fac altii.