Horesti, Republica Moldova Altar sfintit de surorile Osoianu

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

3 Responses to Horesti, Republica Moldova Altar sfintit de surorile Osoianu

 1. Tudor Bobu says:

  Va multumesc ca ati fost prezenti la festivalul “La izvorul Osoencelor” in satul meu de bastina Horesti.Imi place filmuletul!Prezenta domnului primar de Trifesti,A.Ivanuca ne-a onorat! Va asteptam si la alte evenimente in satul nostru, si speram ca procedura de infratire a localitatilor noastre sa se faca cat mai rapid.

  Tudor Bobu,Chisinau

 2. Ionel Bordeianu says:

  Stimate, Domnule Tudor Bobu, sunt placut surprins de mesajul dv. As numi localitatea Horesti ” cuib de intelepciune , vorba poetului, pentru personalitatile de seama cu functii mari in Republica Moldova. Un cuvant de multumire pentru ospitalitate, doamnei profesoare Elena Revenco, primarul localitatii Horesti.

 3. Tudor Bobu says:

  Stimate, Domnule Ionel Bordeianu, multumesc de aprecierile dv. la adresa consatenilor mei,care in mare sunt membri ai Asociatiei “Haristenii”.In Asociatie a fost luata hotararea de organizare a festivalului si suntem la a 4 editie,deja. Am adunat cateva imagini de la festival si imagini facute de pe Muchi a Vladomirei si Hermezeului.Daca imi indicati o adresa e-mail le trimit cu drag! Salutari la toti oamenii frumosi care ne-au vizitat la festival!Va astept si in Chisinau!
  Tudor Bobu,Chisinau

Leave a Reply